כאבי מפרקים – כיצד ניתן לטפל בהם?

אחת הבעיות המשמעותיות ביותר בטיפול במחלות וכאבי פרקים נובעת מהעובדה שמדובר במחלה כרונית, שלרוב מופיעה עקב שחיקה של הזמן. יחד עם זאת, עם הופעת הכאבים לראשונה, חשוב מאוד לבדוק את הנושא על מנת להבין את המקור הראשוני של הבעיה, ומכאן להתאים את הטיפול. כאמור, מדובר בעיקר בטיפולים תומכים ומניעתיים ולכן, חשוב מאוד להתחיל כמה שיותר מוקדם וגם לשמור על העקביות במהלך הטיפול וכן להישמע להוראות הרופאים.

סוגי הטיפולים הנפוצים בכאבי מפרקים

הסיבה העיקרית לכאבי פרקים זה דלקות או מחלות ניווניות של המפרקים, כאשר השם הכולל לכל התחום הוא ארתרופתיה. למרות שהשחיקה מתרחשת עם הזמן אצל כולם, לגנטיקה יש תפקיד חשוב מאוד ואף מכריע על תדירות הכאבים, עוצמתם ומידת חומרתם. הטיפולים הקיימים לכאבי פרקים הם שונים ומגוונים, החל מפיזיותרפיה או תרגילים לחיזוק השרירים המקומיים (על מנת שיחזיקו את הסחוס היטב למרות שהחומר הג’לי המפריד בין שכבות הסחוס התמוסס), נטילת וויטמינים לחיזוק המערכות ועד לניתוחים להחלפת מפרק, מה שמאפשר להעניק איכות חיים גבוהה  ביותר לאורך זמן.

כיצד בוחרים את סוג הטיפול?

בחירה בסוג הטיפול תלויה מאוד גם במפרק הספציפי. האזורים הכואבים ביותר הם לרוב הברך ואזור המפרק. ההתאמה של הטיפול נעשית על בסיס שיתוף פעולה בין רופא המשפחה, מומחה לראומטולוגיה, פיזיותרפיסט ומומחה לכאב. ניתן לשלב בין רפואה אלטרנטיבית לקונבנציונלית על מנת להעניק שיפור או למנוע את החמרת הכאבים – מה שמאפשר מצדו תפקוד יומיומי מרבי, פעילות ארוכה יותר בשוק העבודה ועוד.

מרכיבי הטיפול הבסיסיים

על מנת לשפר או למנוע התפתחויות ניווניות של הפרקים, יש לשלב בין תרופות, תרגילים, מעקב אחר תזונה ומשקל, פיזיותרפיה ממוקדת ואימונים מקצועיים מותאמים – כל אלה הם כלל המרכיבים המאפשרים לשמור על מפרקים בריאים, להבריא מפרקים שסובלים מדלקות וכו’.

אימון ems של רשת אי אם אס קלאב עשוי לסייע אף הוא לטיפול בכאבי מפרקים. אנו מזמינים אתכם להתנסות באימון זה, באחד מסניפי הרשת הפרוסים ברחבי הארץ.

לתיאום אימון היכרות לחצו כאן